ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
crb@zarichne.rv.ua

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


БАБЕНКО ГАЛИНУ ФЕДОСІЇВНУ
ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Бібліотекар, як відомо, дуже давня професія. В різні часи та епохи це був і хранитель, і проповідник, і співбесідник, і психолог, і науковець, який серед тисяч і тисяч книг, газет і журналів міг легко знайти те, що вкрай необхідно людині. На шляху до знань та людської мудрості він завжди залишався справжнім помічником і порадником.

44 роки свого життя присвятила Галина Федосіївна бібліотечній справі, просвітництву. Саме завдяки її старанням районна бібліотека перетворилась на сучасний культурно-масовий центр. Вона була одержима своєю роботою: завжди серед людей, в гущавині подій. Гордилась згуртованим колек¬тивом, який був більше подібним на дружню велику родину, в котрій звикли діли¬ти навпіл і радощі, і при¬крощі. Улюблена професія додавала їй наснаги в житті.

Народилася Галина Федосіївна в чудовій трудолюбивій сім'ї Любові Улянівни та Федосія Григоровича Рожків, у селі Висоцьк Дубровицького району.

А потім були роки студентства в Дубнівському культосвітньому, робота бібліотекарем, завідуючою читацькою залою, завідуючою бібліотекою у рідному Висоцьку. Незабутня зустріч з демобілізованим моряком з Київщини Володимиром Бабенком. Хвилюючі почуття. Заміжжя. Чоловік працював у Висоцькому райкомі комсомолу. У 1959р. район реорганізували і його направили на роботу у Зарічне. З березня 1959 року Галина Федосіївна працює в Зарічному на посаді завідуючої районною бібліотекою.

Важливим етапом в діяльності бібліотек району стала централізація. Після проведення централізації в 1979 році, Галина Федосіївна стала директором Зарічненської централізованої бібліотечної системи. В систему входять: районна бібліотека для дорослих, районна бібліотека для дітей та сільські бібліотеки. Всі сільські бібліотеки реорганізовані в філіали. 36 бібліотек Міністерства культури починають працювати в нових умовах. Централізовуються всі статті кошторису на бюджет. Створюється єдиний бібліотечний фонд відділом комплектування. Відбуваються зміни і у штатному розписі. На той час всі бібліотеки, без винятку, знаходились в пристосованих приміщеннях, в тісноті, книжкові фонди були вкрай скупими, неукомплектованими і роботи в неї вистачало. Але то було її життя: цікаве, насичене, а головне - воно ще все було попереду. Зміна структури бібліотеки, переїзд у нове приміщення у 1978 році, впровадження передового досвіду – все це випало на її долю. В бібліотеці змінились книжкові стелажі, столи та стільці на нові, добротні, сучасні, закуплені для читальної зали, де читачі мали змогу ознайомитися з новинками літератури, періодичними виданнями, які надходили до бібліотеки.

Знаючий спеціаліст, професіонал бібліотечної справи, дисциплінований працівник, вимоглива як до себе так і до підлеглих. Велику увагу директор приділяла нормуванню бібліотечних процесів та впровадженню передового досвіду.

Під керівництвом Галини Федосіївни центральна районна бібліотека стала єдиним методичним центром для бібліотек району. Проводилася значна робота з навчання бібліотечних кадрів шляхом проведення семінарів, занять у школах передового досвіду.

Роки спливали непомітно, залишаючи по собі досвід, додаючи мудрість, знання. Очолюючи бібліотечну систему району, мала ще багато різних громадських доручень. Очолювала товариство охорони пам'яток культури, товариство книголюбів, юридичну раду, жіночу раду. Неодноразово обиралась депутатом селищної ради.

За своє довге професійне життя вона неодноразово отримувала відзнаки й нагороди місцевих органів влади та обласного Управління культури. Сімейна скарбниця з року в рік поповнювалася грамотами, дипломами за сумлінну працю, активну життєву позицію. Серед них і нагороди: медаль "Ветеран праці", медаль "За трудову доблесть".

Немає жодної справи у бібліотеці, в якій би Галина Федосіївна не брала участі – чи це масовий захід, чи пересадка квітів, чи інвентаризація фонду. Бібліотекар за покликанням душі, Галина Федосіївна в особистому житті - чуйна жінка, лагідна мати і любляча бабуся. Дійсно, її роки - її багатство, а енергійності, працьовитості, гострому розуму й небайдужості можна тільки позаздрити.

Натхненна, сумлінна, вимоглива до себе та привітна до користувачів, усі свої знання, працьовитість, людяність, любов до книги вона віддає іншим, за що шанували і шанують її користувачі, жителі селища, місцева влада.

Щиро вітаючи з нагоди знаменної дати, хочеться сказати багато теплих слів про нашу ювілярку, яку так люблять і поважають у колективі. Галина Федосіївна користується беззаперечним авторитетом, до неї йдуть за порадою і підтримкою.

Колеги та читачі бібліотеки зичать Бабенко Г.Ф. міцного здоров’я, довгих років життя, наснаги, щастя, і добра.

Viknoprom