ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен

Уже стає доброю традицією 30 вересня, в День святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, збиратись за круглим столом представникам соціальних служб, органів опіки, батькам-вихователям та піклувальникам, аби ще раз торкнутися непростої теми усиновлення та виховання прийомних дітей. Адже не випадково з 2009 року цей день в Україні відзначається як День усиновлення.

Цьогоріч, в приміщенні Зарічненської ЦРБ до круглого столу приєдналися начальник служби у справах дітей РДА Валентина Конопліцька, головний спеціаліст служби у справах дітей Любов Дубінецька, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Козловська, батьки-вихователі прийомних сімей, піклувальники Ольга Хомич, Альона Полюхович, Ірина Чекун, представники громади та установ культури.

Звісно, що центром уваги зібрання стали батьки-вихователі. Ольга Олександрівна Хомич та її чоловік Іван Васильович - перші в районі, хто дав у своєму домі притулок знедоленим дітям. Чотири роки тому вони прийняли в свою сім'ю двійко дівчаток-сестер, а згодом до них долучилась ще їх подружка по інтернату, де раніше й виховувались діти, позбавлені материнської та батьківської ласки. Тож подружжя вже має неабиякий досвіду вихованні прийомних дітей. За цей час дівчатка виросли, навчились всіляких премудростей сільського життя, ведення домашнього господарства. Двоє з них - Тамара та Василинка - нині навчаються в Рівненському технічному коледжі. А Марту прийомні батьки вже встигли видати заміж і навіть дочекались від неї внучатка. Добрим послідовником своїх батьків стала й донька Альона, котра разом зі своїм чоловіком, попри те, що мають четверо власних малих діток, прийняли на виховання двоє соціальних сиріт - 15-річну Іванку та 8-річного Рому.

Ольга Олександрівна та Альона Іванівна зазначили, що попри всі труднощі, проблеми, з якими за цей час їм довелось зіштовхнутись, вони плекають надії нате, що в недалекому майбутньому їхні прийомні сім'ї поповняться новими вихованцями.

- Дітям, які втратили родину, допо¬могти може кожен, - зазначали на зустрічі представники соціальних служб. Одні - усиновлять, інші - допоможуть знайти дитині батьків, треті - нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив. Головне - не бути байдужим до сирітської долі. Бо, коли сміються діти - тоді сміється й небо.

Viknoprom