ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

           Лічильник


Пункт європейської інформації
відкрито!

Ця подія відбулася в Зарічненській центральній районній бібліотеці 15 квітня 2016 р. Створення такого пункту стало можливим завдяки перемозі бібліотеки у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках» від ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та програми Європейського Союзу «Erasmus+» (Жан-Моне).

Як зазначено на порталі Представництва ЄС в Україні, перші центри європейської інформації за кордоном були створені ще 1963 р. Тепер у світі працює понад 600 центрів документації та інформації, які відкрито здебільшого при університетах, бібліотеках і дослідницьких центрах.

Пункт європейської інформації при Зарічненській ЦРБ покликаний забезпечити доступ до достовірної інформації про ЄС та про країни ЄС, сприяти поінформованості, розумінню європейських цінностей, подоланню стереотипів. Його діяльність стане прикладом реалізації основного принципу демократії – права кожного громадянина на вільний доступ до інформації.

Метою діяльності ПЄІ є надання широкого доступу до інформаційних ресурсів з питань європейської інтеграції та поширення знань про:
- засади функціонування ЄС;
- діяльність керівних інституцій ЄС;
- відносини між Україною та ЄС;
- політику європейської інтеграції України;
- європейські цінності.

Пункт Європейської інформації при Зарічненській ЦРБ сприяє поширенню інформації про ЄС та його політику, надає допомогу у навчанні студентів і проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяє участі молоді у дебатах з європейських питань.

На урочистому відкритті Пункту європейської інформації були присутні представники місцевої влади та преси: заступник голови Зарічненської районної державної адміністрації Ширінга С.Ф., начальник Зарічненського відділу культури та туризму Гаврилюк Т.К., головний редактор місцевої газети «Полісся» Алексіюк Т.Г., користувачі бібліотеки та мешканці селища.

В ході заходу присутні обмінювалися враженнями від своїх подорожей Європою, дискутували на теми, пов’язані з інтеграцією України до Європи, обговорювали культурні цінності ЄС.

Координатор Пункту ЄІ Тетяна Кліментович презентувала електронну книгу Pocket Book, яку Зарічненська ЦРБ отримала в рамках проекту, на яку завантажено інформацію про Європу та євроінтеграційні процеси в Україні. На завершення заходу, заступник голови Зарічненської державної адміністрації Ширінга Сергій Федорович побажав успіху подальшій діяльності Пункту європейської інформації, а також висловив побажання презентувати ПЄІ в сільських радах Зарічненського району.