ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Минувшина Рівненщини – далека і близька

Хитрий Ч. Минувшина Рівненщини – далека і близька. – Вид. 3-е, доп. – Рівне : Волинські обереги, 2011. – 664 с.

Перед нами серйозна історико-краєзнавча праця, тим більш цінна, що до Ч. І. Хитрого ніхто з рівненських краєзнавців так широко не залучав у науковий обіг польських першоджерел, зокрема періодики. Автор знайомить з минулим волинського краю, з невідомими раніше матеріалами архівів, публікаціями і працями польських авторів.

І хоч книга «Минувшина Рівненщини – далека і близька» адресується широкому загалові, її з інтересом і користю для себе прочитає і науковий працівник, і викладач, і студент історичного факультету. Одне слово, кожен, кому небайдужа правда про нашу далеку і недалеку минувшину. Тим більше, що від минувшини автор прокладає невидимий місток у день сьогоднішній.

Читачі самі зможуть відчути хронологію розвитку рівненського регіону, не зважаючи на те, що в деяких матеріалах одночасно описуються як давні події, так і наближені до сучасності.

З метою повнішого висвітлення історії згадуваних міст і сіл Рівненщини пропонується історична довідка, а для ознайомлення із життям деяких видатних героїчних і історичних постатей – біографічна довідка.

Уявлення про зміст та концепцію книги дасть перелік розділів: «Од віку кам'яного» та «До грізних сорокових», кожний з яких складається з низки історичних есе, авторських відступів, як, наприклад, сторінки, що стосуються приєднання західноукраїнських земель до УРСР унаслідок подій Другої світової війни. Автор тут правдиво відтворив складну обстановку в нашій області від вересня 1939 по червень 1941р., коли радість возз'єднання затьмарилася невиправданими репресіями.

Страшний і кривавий слід в історії України, в тому числі й на Рівненщині, залишила Велика Вітчизняна війна. Офіційні документи і свідчення очевидців, подані у книзі Ч. Хитрого, підтверджують всю складність подій найбільшої з боєнь в історії людства і непоправність втрат, яких зазнала Україна. І не тільки від фашистських загарбників, але й від рук «рідних каїнів».

Завершується книга на оптимістичній ноті, словами вдячності тим, хто віддав життя за честь і свободу рідної землі.

Чеслав Іванович Хитрий народився у м. Рівне у 1946 році, де проживає і нині. За фахом журналіст. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1991році. Член Національної спілки журналістів України та член Національної спілки краєзнавців України. Багато друкувався у районній, обласній та всеукраїнській пресі, а також у виданнях Польщі, переважно із матеріалами, які пропагували архівні документи, та на історико-краєзнавчу тематику. Протягом останніх років продовжує відтворювати у своїх публікаціях історичне минуле Рівненщини. «Минувшина Рівненщини – далека і близька» - третє, доповнене видання автора.

Підготувала Т.Кидун -
провідний бібліограф Зарічненської ЦРБ