ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Національні символи України

Кожен народ має свої священні символи, котрі уособлюють його самобутність, національну єдність. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, національну самоідентифікацію та самоутвердження, за власну самостійну державу. До таких символів належать прапор, герб і гімн держави.

Національні символи – не випадкові значки і барви. Вони постають внаслідок історичного та культурного розвитку народу і тісно пов'язані з його духовністю, з його прагненням до єднання, готовністю до здійснення своїх національних завдань та забезпечення національних інтересів.

Конституція України: прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року із змінами, внесеними Законом України; від 8 грудня 2004 р.: станом на 1 січня 2006 р. - К., 2006. - с. 12

В Конституції України в статті 20 говориться: Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорозького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України).

Державний Гімн України – національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюється законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної ради України.

Сергійчук В. І. Національна символіка України. – К., 1992. – 109 с.

В книзі подано інформацію про традиції використання нашим народом гербів, прапорів, гімнів протягом тисячоліть. Показано як у священних символах України народ прагнув відобразити і ясні зорі, і тихі води, і край веселий, і мир хрещений, і славу, і волю… Ось чому радимо прочитати цю книжку батькам і дітям, учням і студентам, також воїнам, які берегтимуть і захищатимуть українську державність та всім, кому не байдужа доля нашої неньки – України.

Сокульський А. Національна символіка України. – Запоріжжя, 1993. – 104 с.

Незалежна Україна має свої атрибути державності – герб, прапор та гімн. Що означають символи, покладені в основу цих ознак державної незалежності, де коріння української символіки, як вона формувалася протягом віків – про все це йдеться в книзі А. Сокульського «Національна символіка України».

Сергійчук В. І. Доля української національної символіки. – К. : Знання, 1990. – 48 с.

Автор розповідає про походження української національної символіки, багатовікові традиції використання жовто - блакитних прапорів, тризуба, гербів, бунчуків на українських землях.

Державний гімн України : популярний історичний нарис. – К. : Музична Україна, 2006. – 55 с.

Державний Гімн України – національний гімн на музику М.Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України."

Гімн – це урочиста пісня, виконання якої пов'язане зі святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами.

Як герб і прапор, гімн належить до найбільших святинь будь – якого народу. Це ті слова й музика, які торкаються найпотаємніших струн душі, кличуть до високого і світлого, які змушують кожного вставати при перших же акордах і з трепетом у серці відчувати велику гордість за свій народ, свою Батьківщину.

Саме про пісню-гімн – символ національної і державної величі про його історію та звитягу розповідається в даній книзі.

Українська державна символіка відображає традиційну українську національну символіку, що формувалася протягом тисячоліть і належить до найбагатших та найзмістовніших символічних систем людства.

Підготувала Т.Кидун - провідний бібліограф Зарічненської ЦРБViknoprom