ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

           Лічильник


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Барви слова : книга про життєвий і творчий шлях Григорія Дем'янчука / упоряд. В. Басараба, Л. Дем'янчук. - Рівне : Волинські обереги, 2016. - 224 с.
Цим виданням продовжується серія "Золоті імена Рівненщини" про знаних у краї людей, чиї суспільні і професійні здобутки можуть бути взірцем для наслідування та поціновування.

<Детальніше...>

Добрий слід на землі : штрихи до портретів відомих журналістів Рівненщини. - Рівне : Волинські обереги, 2016. - 216 с.
Це видання продовжує серію "Золоті імена Рівненщини" про знаних у краї людей, чиї суспільні професійні здобутки можуть бути взірцем для наслідування та поцінування.

<Детальніше...>

Сучасні письменники Рівненщини: історія, бібліографічні довідки, контакти. – Рівне : "Оповідач", 2016. – 192 с.
У довіднику міститься загальна інформація про 30-річний шлях обласної Спілки, описи з її історії, спогади письменників та перелік літературних премій. Тут подаються адреси, номери телефонів, поштові й електронні адреси сучасних письменників Рівненщини, членів РОО НСПУ.

<Детальніше...>

Гаврилович Г. С. Мені наснилася любов : поезія і проза / Г. С. Гаврилович. – Рівне : Волинські обереги, 2017. – 132 с.
На початку квітня 2017р. вийшла з друку п’ята книга письменниці Зарічненського Полісся Галини Гаврилович під назвою «Мені наснилася любов».

<Детальніше...>

Гуменный Б. В. Улыбнитесь, каскадёры! : криминальный детектив. – Ровно : Дятлик Н., 2016. – 104 с.
9 березня 2017 року Зарічнещина відзначила 203-тю річницю від дня народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Урочистості почалися з покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

<Детальніше...>

З історії бібліотек краю : наук.-допом. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 248 с.

Науково-допоміжний покажчик «З історії бібліотек краю» висвітлює роботу бібліотек Рівненщини з моменту їхньої появи на території області й по сьогоднішній день.
Видання адресоване бібліотечним спеціалістам, викладачам, студентам, краєзнавцям та всім, кого цікавить питання розвитку бібліотечної справи та культури на Рівненщині.
В розділі «Районні/міські централізовані системи публічно-шкільних бібліотек» вміщено також інформацію про історію та сучасний стан розвитку бібліотек Зарічненського району.
Детальніше ознайомитись з роботою бібліотек Зарічненщини Ви зможете за посиланням: "З історії бібліотек краю - Зарічненський район".

Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні : для дітей мол. та серед. шк. віку / А. Третяк. - Київ : Радуга, 2016. - 240 с. : іл.

Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.
У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Рівненщина не є винятком - історичні місця, пов’язані із визначними подіями нашої історії, видатні люди, архітектурні, географічні та природні дива, такі як: «Архітектурна перлина – місто Рівне», «Перша у Східній Європі вища школа в Острозі», «Визначна пам’ятка світової культури - Острозька Біблія», «Історико-архітектурні пам’ятки - кам’яний замок та Тараканівський форт Дубенщини», «Тунель кохання» в Клевані та багато інших цікавих речей дізнаємося із цієї книжкової мандрівки.

Войтович В. М. Томаш Оскар Сосновський. Скульптура класицизму / В. М. Войтович. – Рівне : Войтович В., 2015. - 300 c.

У пропонованому дослідженні вперше в Україні піднімається питання про куль¬турну спадщину геніального скульптора із Волині Томаша Оскара Сосновського (1812-1886), твори якого прикрашають найвідоміші храми й музеї України, Польщі, Італії, Ізраїлю та інших країн. Нині для культурного світу постать Сосновського, незаслужено забутого, завдяки дослідженню повертається в Україну. Докладно висвітлюється, в яких умовах, оточенні, у якому середовищі виховувався творець всеєвропейського масштабу. Поєднання зворушливої релігійності з поетичним без¬межжям творіння Високого Ренесансу вплітає в духовну систему людської думки зворушливі почуття, виховані великими творцями минулого й нового часу, до ко¬горти яких належав Сосновський, їх постійну потребу в нагадуванні та продовжен¬ні духовності, гуманізму й творчого процесу.
Дана монографія стане потрібною для шкіл, вищих навчальних закладів. З неї молоде покоління здобуде вичерпні відомості не лише про прославленого скульптора, а також про європейське мистецтво того часу, про такі мистецькі явища як бароко, класицизм, романтизм, що необхідні для культурного збагачення кожній людині. Книга Валерія Войтовича розкриває життєвий і творчий шлях скульптора об'ємно й змістовно, збагачена численними ілюстраціями, а тому стане важливим набутком всім, хто цікавиться українською мистецькою культурою, викличе неабиякий інтерес у науковців та мистецтвознавців.

Костюк Л. К. Традиції поліського серпанку : іст.-краєзн. нарис / Л. К. Костюк, У. А. Букайло ; Рівнен. обл. центр народ. творчості. - Рівне : Дятлик М. С., 2015. - 152 c. : іл.

Розглядається унікальний вид традиційного ткацтва населення північних райо¬нів Рівненщини - поліський серпанок: розкрито сутність цього виду декоративно- ужиткового мистецтва, його основні форми прояву, а також на прикладі творчого доробку провідних майстринь с. Крупове Дубровицького району Рівненщини Уляни Петрівни Кот, Ніни Мусіївни Дем'янець, Ольги Миколаївни Придюк, Ніни Михайлівни Рабчевської та майстрів молодшої генерації, проаналізовано художні здобутки в цьому виді національного рукомесла.
Значна частина матеріалу відображає процеси відродження, збереження і побутування серпанкового ткацтва в с. Крупове, переростання ткацтва з ремесла в художню творчість. Подано достатньо оригінальний візуальний ряд, який допоможе краще зрозуміти специфіку цього виду художньої діяльності та побачити зразки оригінальної художньої роботи.
Для працівників культури і мистецтва, майстрів народної творчості, учнів і студентів та усіх, хто цікавиться українським традиційним ткацтвом.

Корейчук М. П. Організація і діяльність інструментального ансамблю : з досвіду роботи нар. інструмент. ансамблю "Медіатор" Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту / М. П. Корейчук, А. Я. Бондарчук ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, Ін-т мистецтв, Рівнен. обл. центр нар. творчості. - Рівне : О. Зень, 2014. - 152 c.

Представлена книга - навчально-методичний посібник для студентів му¬зично-педагогічних спеціальностей вищих навчальних закладів, вчителів му¬зичного мистецтва та керівників аматорських оркестрових колективів.

Екологічна енциклопедія : в 3-х т. Т. 3 : О - Я / ред. А. В. Толстоухов. - К. : Центр екологічної освіти та інформації. - 2008. - 472 с. : іл.

Виходом цієї книги завершується видання тритомної «Екологічної енциклопедії», в якій були подані також статті про охорону навколишнього середовища, що стосуються Рівненської області та Зарічненського району зокрема. Третій том «Екологічної енциклопедії» вміщує інформацію про Острівський гідрологічний заказник загальнодержавного значення, розміщений у Зарічненському районі та про національний природний парк «Прип’ять-Стохід» у Любешівському районі Волинської області, в межі якого входить болотно-лісовий природний комплекс, розташований у заплаві річок Прип’ять і Стохід з унікальними заплавними озерами, болотами та заплавними луками загальною площею 21600 гектарів. В межах національного природного парку знаходяться 10 населених пунктів Зарічненського району. Це – села Дідівка, Котира, Нобель, Ніговище, Омит, Гориничі, Сенчиці, Прикладники, Дубчиці, Комори.

Лаврик О. В. 1000 цікавих фактів про Україну / О. В. Лаврик. - Х. : Віват, 2015. - 256 с. - (Корисна книга)

У цій книзі зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, побут, природа, персони – все це та ще багато іншого пропонується до уваги допитливого читача. Зокрема тут подаються також цікаві факти, що стосуються і Рівненської області.
Вражаюче зелене диво - «Тунель кохання», що знаходиться в с. Клевань Рівненської області утворили зарості дерев і кущів, які сплелися між собою в конструкцію арочної форми. Важко повірити, що створила його сама природа, а не ландшафтний дизайнер. А ось відповідь на питання чому таке диво природи називається «Тунель кохання», про «Тараканів форт» Дубенського району та про інші цікаві факти - у книзі «1000 цікавих фактів про Україну».

Демчук Р. С. Рукавичка-чарівничка : казочок відомий ряд на новий, сучасний лад / Р. С. Демчук ; худ. В. А. Дунаєва. - Рівне : М. С. Дятлик, 2015. - 24 с.

З-під пера автора народилася чудова нова книга для малят «Рукавичка-чарівничка». Яскраве художнє видання вабить не тільки потішними ілюстраціями, а й рядом відомих народних казочок, які Роман Степанович, у власній йому манері, переповів для своїх юних друзів на новий сучасний лад. Це не просто казочки, а казочки-віршовки. Бо всі казочки, і славнозвісний «Колобок», і добре відому всім «Курочку рябу», і знамениту «Рукавичку», навіть «Ріпку» та «Вовка і семеро козенят», заримувавши, автор розповів на свій оригінальний лад.

Демчук Р. С. Техніка для Петрика : пізнавальні віршенята зацікавленим малятам / Р. С. Демчук ; худ. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2015. – 24 с.

Творчий доробок письменника Романа Демчука поповнився черговою дитячою збіркою пізнавальних віршенят, яка адресується тим, хто дружить з технікою. Допитлива дітвора залюбки прочитає про квадрацикл і швидкохідний катер, дізнається, що таке фунікулер і дирижабль, знайде рядки про гідропланер та мотосани. Яскраві ілюстрації художниці Вікторії Дунаєвої стали прекрасним доповненням пізнавальних віршенят. «Техніка для Петрика» - тринадцята дитяча книга письменницького доробку Романа Демчука, які можна почитати як в центральній районній бібліотеці так і в районній бібліотеці для дітей.

Пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області : наук.-допом. бібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Л. М. Малишева ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред. : З. М. Тирак, В. П. Сахнюк ; відп. за вип. В. П. Ярощук. - Рівне : Волинські обереги, 2015. - 186 с.

Науково-допоміжний бібліографічний покажчик відображає великий пласт інформації про пам’ятники історії та культури Рівненщини, які нагадують про минуле нашого краю. В них – історія і пам’ять про видатні події, про непрості долі людей, про імена і назви, що дійшли до нас з глибини віків і мають дійти до майбутніх поколінь. В пропонованому виданні відображені документи про пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні дошки, розміщені також і в Зарічненському районі.

Реабілітовані історією. Рівненська область / редкол. тому (співгол. С. І. Павлюк, співгол. О. І. Савчук, відп. секр. А. А. Жив'юк та ін.); упоряд. О. А. Білоконь, Р. П. Давидюк, А. А. Жив'юк (кер.) та ін. - Кн. 4. - Рівне, 2014. - 572 с.

Книга четверта тому "Реабілітовані історією. Рівненська область" включає анотовані біографічні довідки про осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського тоталітарного режиму, а згодом були реабілітовані, чиї прізвища починаються на букви Г, Д, Е, Є, Ж, З, І, Й. Видання також містить документи, в яких йдеться про суцільну колективізацію і зселення хуторів на Рівненщині наприкінці 1940-х - на початку 1950-х років.

Волинський Кобзар / укл. П. М. Кралюк. - Острог : Острозька академія, 2013. - 212 с. ; іл.

У книзі розповідається про перебування Тараса Шевченка на Волині в 1846 році, про відображення в його творчості волинської проблематики. Окремо вміщені уривки творів та окремі твори (поема й повість "Варнак"), у яких згадуються волинські реалії.
Книга розрахована на широке коло читачів.

Шевченкові верстви : збірник. - Рівне, 2013. - 432 с.

До збірника увійшли архівні документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві.

Велика Волинь : культурно-мистецький проект : живопис, скульптура, графіка, декоративно-прикладне мистецтво. - Житомир, 2013. - 95 с. ; іл.

Дана книга - це спільний культурно-мистецький проект "Велика Волинь", ініційований творчими людьми Рівненської, Волинської та Житомирської областей.
Книга "Велика Волинь" - це колекція кращих творів образотворчого мистецтва різних жанрів та технік, які гідно презентують наш край у світі та збагачують скарбницю культурних надбань нашої держави.

Демчук Р. С. Дивошкола : віршенята веселенькі для дитячих посиденьків. - Рівне, 2014. - 24 с.
Демчук Р. С. Груші для Хрюші : віршенята цікавих зграйка для маленького читайка. - Рівне, 2014. - 24 с.

Доробок відомого дитячого письменника Романа Демчука поповнився двома книжками для дітей "Груші для Хрюші" та "Дивошкола".

Рожко В. Є. Тарас Шевченко і Волинь : (до 200-річчя народження Національного Пророка України 1814-2014 рр.). - Луцьк, 2012. - 184 с.

Нове дослідження Володимира Рожка - це розповідь про кожне велике й мале місто, містечко, село на історичній Волині, яке відвідав Великий Кобзар в час своєї наукової подорожі, Володимир Рожко розповідає, посилаючись не лише на поетичні чи прозові твори поета, його художні полотна, а й на неспростовані архівні документи, спогади свідків тощо.
Книга розрахована на викладачів і студентів, учнів і вчителів, усіх, хто прагне глибше пізнати творчість Тараса Шевченка, історію рідного краю, місце Волині в історії культури, літератури, мистецтва, православ'я України.

Зарічненщина. Зелений туризм. Нобель : фотоальбом / ред. Т. Г. Алексіюк. - Рівне : Волин. обереги, 2013. - 72 с.

Книга-фотоальбом "Зарічненщина. Зелений туризм. Нобель" - це книга про наш зарічненський край, і розповідь у ній ведеться мовою фотографій, а потім вже - слів.
Книга-фотоальбом складається з трьох розділів - "Зарічненський район", "Територіальні громади. Зелений туризм", "Всеукраїнський фестиваль гумору "Лауреат Нобельської премії". Сучасні фотографії всіх найкрасивіших місць природи Зарічненщини, з присмаком традицій нашого краю, глянцевий папір, чудовий дизайн фотоальбому роблять його цікавим туристичним путівником, і не тільки.

Статистичний щорічник Рівненської області за 2012 рік / ред. Ю. В. Мороз. - Рівне : Головне управління статистики в Рівненській області, 2013. - 481 с.

"Статистичний щорічник Рівненської області за 2012 рік" пропонує Вашій увазі широкий спектр статистичних показників про соціально-економічне становище області у 2012 році порівняно з попередніми роками, що дає можливість простежити динаміку і структурні зміни в економіці та соціальній сфері. Окремі показники подаються у ретроспективі. Висвітлено показники системи національних рахунків, матеріального виробництва, фінансової та соціальної сфери, населення, статистичні показники областей західного регіону.
Розрахований на широке коло читачів

Демчук Р.С. Казкова підкова : вірші для дітей. - Рівне : О. Зень, 2013. - 24 с.
Демчук Р. Замороки від сороки : запитальні віршенята школярам і дошкільнятам. - Рівне : О. Зень, 2013. - 24 с.
Демчук Р. Нечувані пригоди зимової погоди : ціла низка віршенят для допитливих малят. - Рівне : О. Зень, 2013. - 32 с.

Творчий доробок письменника-земляка Романа Демчука поповнився на три дитячі книги: "Казкова підкова", "Замороки від сороки" та "Нечувані пригоди зимової погоди".
Книги Романа Демчука розкривають неповторний, барвистий та захоплюючий світ, зігрітий теплотою і любов'ю

Україна: Адміністративно-територіальний устрій (станом на 1 січня 2012 р.) / Верховна Рада України. - К. : Парламентське видавництво, 2012. - 784 с.

У довіднику "Україна. Адміністративно-територіальний устрій" відображені зміни, які відбулися з часу видання у 1987 році попереднього довідника "Українська РСР. Адміністративно-територіальний устрій"
Станом на 1 січня 2012 року наведені відомості про Автономну Республіку Крим, області, міста Київ та Севастополь, райони, міста обласного, республіканського Автономної Республіки Крим і районного значення, селища міського типу, міські, селищні, сільські ради, їхні центри і підпорядковані їм населені пункти, рік віднесення до категорії міст і селищ міського типу, адімністративне значення населених пунктів; алфавітні покажчики районів, міст, селищ міського типу, список міст, що мають районний поділ; алфавітний покажчик населених пунктів; алфавітні покажчики нових і старих найменувань; алфавітний покажчик населених пунктів, знятих з обліку у зв'язку з влюченням їх у межі міст і селищ міського типу або об'єднаних з іншими населеними пунктами, а також з виїздом або переселенням жителів; подано перелік та зміст нормативно-правових актів і повідомлень з адміністративно-територіального устрою, опублікованих у бюлетені "Відомості Верховної Ради України" після 1 січня 1987 року.
Призначений для працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, науковців, а також для широкого кола читачів.

Реабілітовані історією. Рівненська область / редкол. тому (співгол. М.П.Кривко, співгол. О. В. Губанов, відп. секр. А. А. Жив'юк та ін.); упоряд. О. А. Білоконь, Р. П. Давидюк, А. А. Жив'юк (кер.) та ін. - Кн. 3. - Рівне : ПП ДМ, 2013. - 620 с.

Книга третя тому "Реабілітовані історією. Рівненська область" включає анотовані біографічні довідки про осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського тоталітарного режиму, а згодом були реабілітовані, чиї прізвища починаються на букви А, Б, В. Видання також містить документи, в яких йдеться про розстріл в'язнів Дубенської тюрми в 1941 р., та нариси, присвячені долям окремих жертв політичних репресій.

Гаврилович Г. С. Сова на кладці : потішні оповідки рідного села / Г. С. Гаврилович. – Рівне : Волинські обереги, 2012. – 100 с.

Напередодні 2013 року світ побачила четверта книга під авторством Галини Гаврилович «Сова на кладці». Віддрукована вона у видавництві «Волинські обереги», за підтримки відділу культури Зарічненської райдержадміністрації.

детальніше ...

Книга Рівненщини 2011 : анотований каталог видань: (з фондів Рівненської державної обласної бібліотеки). - Вип. 9 . - Рівне : ФОП Процюк О. В., 2012. - 99 с. : іл.

9-й випуск анотованого каталогу «Книга Рівненщини 2011» інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської державної обласної бібліотеки видань, випущених на теренах Рівненщини, а також опублікованих протягом року книг місцевих авторів та видань про край, що вийшли за межами області. Видання адресовано фахівцям книговидавничої справи, представникам органів державної влади та управління, керівникам бібліотек, книгарень бібліографам, науковцям, студентам та всім, хто цікавиться книжковою продукцією краю.

Кралюк П. Князі Острозькі. - К. : Укрвидавполіграфія, 2012. - 128 с.

Вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя відіграла династія князів Острозьких, зокрема її представники Костянтин Іванович (бл. 1460-1530) та його син Василь-Костянтин (1526-1608). Саме вони після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галиицько-Волинської держави виступили продовжувачами давньоруських політичних та культурних традицій. Видання Острозької Біблії у 1581р., створення Острозької друкарні, заснування Острозької академії сприяли тому, що русини-українці змогли зберегти свою етнічну, культурну і пов'язану з ними конфесійну православну ідентичність. Книга має науково-популярний характер, метою якої є у міру можливостей, звернути увагу на найбільш яскраві та найбільш значимі для нашої історії діяння князів Острозьких.

Виткалов С. В. Рівненщина: Культурно-мистецький потенціал в парадигмах сучасності : монографія. - Рівне : ПП ДМ, 2012. - 416 с.

Книга являє собою дослідження культурно-мистецьких процесів, що відбуваються сьогодні в одному із самобутніх регіонів України, незважаючи на складний економіко-політичний його розвиток. <Детальніше...>

Україна в Другій світовій війні : погляд у XXI ст. : історичні нариси: у 2-х кн. - К. : Наукова думка, 2011.

У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України - періоду Другої світової та Великої Вічизняної воєн.
На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість яких вперше вводитсья до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, зокрема і про партизанські з'єднання Рівненщини, які діяли на території Зарічненського району. Значна увага приділяється діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянскої економіки в роки війни та у відбудовний період, з'ясовуютсья також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України.

Хитрий Ч. Минувшина Рівненщини – далека і близька. – Вид. 3-е, доп. – Рівне : Волинські обереги, 2011. – 664 с.

Перед нами серйозна історико-краєзнавча праця, тим більш цінна, що до Ч. І. Хитрого ніхто з рівненських краєзнавців так широко не залучав у науковий обіг польських першоджерел, зокрема періодики. Автор знайомить з минулим волинського краю, з невідомими раніше матеріалами архівів, публікаціями і працями польських авторів.

<Детальніше...>

Декоративно-прикладне мистецтво Рівненщини / упоряд. В. Г. Виткалов; ред. В. Г. Виткалов. - Рівне : ППДМ, 2010. - 224 с., іл.

В книзі розглядаються різні види декоративно-прикладного мистецтва (художня вишивка, ткацтво, обробка дерева, писанкарство тощо) Рівненщини в історичній ретроспективі, семантика орнаменту, мотивів тощо. Аналізуються технології виготовлення того чи іншого культурного зразка; розглянуто художні пам'ятки окремих видів мистецтва (жіночі прикраси, монети), знайдені на теренах історичних міст краю - Пересопниці, Торговиці, Березного.
Для усіх тих, хто цікавиться культурно-мистецькою спадщиною Рівненщини.

Столярчук Б. Митці Рівненщини: енциклопедичний довідник. - 2-ге вид., доповн. і перероб. / Б. Столярчук. - Рівне : О. Зень, 2011. - 386 с.

Енциклопедичний довідник «Митці Рівненщини» розповідає про професійних та аматорських художників, скульпторів, композиторів, диригентів, авторів, режисерів, музичних виконавців, балетмейстерів, керівників художніх колективів, збирачів і носіїв етнокультурних традицій, народних умільців, чиї життєві і творчі шляхи тісно пов'язані з нашим Поліським краєм. Довідник розрахований на всіх, для кого небайдужа духовна спадщина ріднокраю.

Теодорович М. І. Волинь в описі міст, містечок, і селищ в церковно-історичному, географічному, етнографічному, археологічному і ін. відношеннях : історико-статистичний опис церков і приходів Волинської єпархії. Т.2 : Ровенський, Дубенський, Острозький повіти. - Рівне, 2011. - 698 с. - (Старожитності Волині).

Войтович В. Пересопниця. Рівненський край : історія та культура / В. Войтович. - Рівне : Видавець Валерій Войтович, 2011. - 816 с.: іл.

Праця В. Войтовича «Пересопниця. Рівненський край: історія та культура» вміщує маловідомі сторінки нашої історії та культури, а також унікальний фотоматеріал, віднайдений автором в архівних джерелах, приватних зібраннях, у мешканців краю.

Пропоноване дослідження основане на багатому живомовному матеріалі. Для написання книжки використані першоджерела, легенди, перекази, оповіді, спогади та авторські записи про 110 сіл і містечок історичного Погориння. Це наслідки багатьох експедиційних мандрівок і пошуків у рукописних архівах, працях самобутніх авторів, бібліотеках, музейних сховищах. У книзі вміщено 2100 історичних фотокарток, більшість з яких раніше не друкувалися, та 414 світлин і малюнків, виконаних автором під час подорожей. <Детальніше...>

Енциклопедія Сучасної України. Т.10 : З-Зор. - К., 2010. - 711 с., іл.

Енциклопедія Сучасної України - перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цлісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постатті.
Зокрема, тут представлена історія селища Зарічне та Зарічненського району, а також інформація про районний краєзнавчий музей.
У десятому томі подано 2759 гасел, 2269 чорно-білих та 353 кольорових ілюстрацій, 18 карт, 16 таблиць і схем.
Розрахована на широке коло читачів

Літературна Рівненщина : антологія. Вип. 2 / упоряд. Л .Г. Рибенко. - Рівне : Оповідач, 2010. - 480 с.

Антологія "Літературна Рівненщина" - це не просто своєрідна літературна хрестоматія, це - літературне небо Рівненщини, на якому горять зірки різної величини, різного віку. Деяких уже давно не стало, але сяйво від них прорізує морок століть і осяває наш духовний світ. Не менш яскраве світло залишили по собі їхні послідовники - славні земляки наші, твори яких уміщено в Антології. І, звісно ж, до книги увійшли твори членів Національної спілки письменників України, як тих, котрі належать до Рівненської обласної письменницької організації, так і уродженціів нашого краю, які нині живуть і творять в інших областях держави. Окрім того, представлено також доробки літераторів, які успішно пройшли обласний етап на шляху до вступу в Спілку, а також тих, хто переміг у всеукраїнських літературних конкурсах - оце і є автори Антології.
Книга адресована всім небайдужим до українського слова, усім, хто бажає глибше дізнатися про витоки літературного процесу на Рівненщині, його сьогодення, а також познайомитися з творчістю наших земляків, які опинилися поза межами нашого краю.

Демчук Р. С. Казки дідуся Романа : для дошкільнят і молодших школяриків. - 2-ге вид., стереотип. / Р. С. Демчук. - Рівне : О. Зень, 2011. - 72 с.
Демчук Р.С. Країна Казкомрій : для юних шанувальників казкових історій / Р. С. Демчук. - Рівне : О. Зень, 2011. - 60 с.

Творчість Романа Демчука багатогранна. Він письменник-гуморист, автор дитячих збірок, чудовий художник. Творчий доробок автора поновився відразу на дві дитячі книги - "Казки дідуся Романа" та "Країна казкомрій". Тож діти отримали новий подарунок від нашого земляка-письменника.
Казки Романа Демчука - це дорога мудрості, впродовж якої бачиться світ доброти і справедливості, в якому легко і приємно бути тільки тим, хто має світлу душу і благочестиві наміри. Перевірте себе, ступивши на цей шлях.

Тукальський-Нелюбович Г. Історія родини Тукальських-Нелюбовичів і Рівненське Полісся. Ч. 1 : Доки не сів міцно в сідло / Г. Тукальський-Нелюбович. - Рівне : О. Зень, 2011. - 128 с. - (Історія. Культура. Постаті)

У книзі вперше українською мовою надруковані спогади польського шляхтича, колишнього власника маєтку в селі Мутвиця - Героніма Тукальського-Нелюбовича, що стосуються історії його родини на початку XX століття. Життя шляхетного роду нерозривно пов'язане з селами Мутвиця, Морочне, Неньковичі, Храпин, Кухче, іншими населеними пунктами сучасного Зарічненського району Рівненської області.
Видання містить чимало цікавих подробиць з життя місцевої шляхти та селян, є цінним історично-краєзнавчим дослідженням краю, мешканці якого й донині зберегли унікальну народно-побутову культуру.

Культурна спадщина Рівненського краю : альбом / авт. передм. О. Булига. - Рівне : Видавець О. Харват, 2010. - 248 с.

В альбомі представлені рухомі пам'ятники культурної спадщини Рівненського краю, що знаходяться в експозиціях музеїв, запасниках, храмах, приватних колекціях. Читачі зможуть ознайомитися з кращими зразками іконопису, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва від XIII до XX ст., що вперше на Рівненщині зібрані в одному виданні.
Для науковців, широкого кола цінителів старовини, краєзнавців, туристів та гостей міста.
Видання здійснене за сприяння Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому, Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Гаврилович Г. Мелодія старої скрипки : повість / Г. Гаврилович. - Рівне : Волин. обереги, 2010. - 148 с.

Новий літературний доробок Галини Гаврилович - повість "Мелодія старої скрипки" - висвітлює правдивість зображення людських характерів, за допомогою художньої майстерності у відтворенні вчинків, емоцій героїв та оригінальна "мозаїчна" композиція - це те, чим найбільше приваблює твір. Звеличення простої людини, її високої духовності - так можна визначити і творчі принципи, і весь лад душі, а відтак, - і стиль, позначений яскравою індивідуальністю письменниці з Полісся.

Прищепа Б. А. Історичне краєзнавство Волині : навч. посіб. / Б. А. Прищепа, О. П. Прищепа. - Рівне : ППДМ, 2008. - 352 с.

У посібнику висвітлено сучасні проблеми історичного краєзнавства як наукової системи й навчальної дисципліни. Головну увагу зосереджено на вузлових питаннях розвитку регіональних краєзнавчих досліджень та історичної географії Волині, класифікації пам'яток історії та культури, їх використанні в історико-краєзнавчих дослідженнях, охороні та збереженні історико-культурної спадщини.
Розрахований на студентів історичних, культурологічних, філологічних та інших спеціальностей вищих навчальних закладів. Може бути корисний вчителям та учням середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, а також всім, кому не байдужа доля культурної спадщини України.

Перунін В. І. Зарічненщина, або Ритми глибинного Полісся, втрачені Європою / В. І. Перунін. - Рівне : О. Зень, 2009. - 216 с.

Праця Володимира Перуніна - унікальне і перспективне дослідження у царині історико-етнологічних студій, яке може стати надійним фундаментом для подальших розвідок у цьому напрямі. Автор, використовуючи форму нарисів, відображає широку палітру призабутих культурних традицій, історичних подій і легенд глибинного Полісся. Читачеві пропонується захоплива мандрівка крізь віки.
Книга продовжує започатковану 2009 року серію видань "Західне Полісся: історія, культура, постаті", присвячених різноманітним аспектам історичної та культурної спадщини поліщуків - духовно багатих, доброзичливих, мудрих людей, які в непростих життєвих обставинах спираються на традиції та досвід тисячолітнього народу. "Полюховичі - стверджує Володимир Перунін - досі живуть по давньому місячному календарю... Усе, що росте над землею, сіють винятково на "молодий" Місяць. А для весілля "молодий" Місяць ніяк не відповідає".
Видання розраховане на шанувальників автентичної культури Полісся.

Гаврилович Г. Перехрестя : (новели, бувальщини, життєві історії) / Г. Гаврилович. - Рівне : Волин. обереги, 2009. - 96 с.

Книга "Перехрестя" - прозова збірка, тематика творів якої - людське життя. Адже рано чи пізно різні земні шляхи сходяться на перехресті. Отак і на долю кожного випадає щастя та біда, радість і журба. Чи й не кожному доводиться не тільки захмеліти від чар кохання, а й скуштувати гіркоти зради, звідати трунку розчарування.
Таке воно людське життя і така тематика творів, що увійшли до нової збірки авторки.

Гаврилович Г. Вечірній автобус / Г. Гаврилович. - Рівне : Волин. обереги, 2008. - 97 с.

До книги Галини Гаврилович "Вечірній автобус" увійшли ліричні вірші та прозові твори. Любов до батьківських порогів, до рідного поліського краю, до коханого, легка елегійна зажура за тим, що відбуло і вже ніколи не повернеться, - такі основні тематичні й емоційні домінанти творів, що увійшли до цієї збірки.

Денищук О. С. Книга Пам'яті і Слави Волині : в 16-ти т. Т.15 : Рівненська область. Зарічненський район. - Рівне : ПП ДМ, 2007. - 320 с.

До книги увійшли матеріали досліджень, що їх проводив автор протягом останніх двадцяти п'яти років. Використані архівні матеріали, літературні дані, спогади учасників подій, очевидців, а також родичів політв'язнів та репресованих, в тому числі Зарічненського району. Вміщено також дереворити Ніла Хасевича із серії "Волинь у боротьбі".

Книга Пам’яті України: Рівненська область. Т. 4 – Львів : Каменяр, 1998. – 162 с.

До четвертого тому Книги Пам’яті України занесені особи, які загинули у роки Другої світової війни у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, а також ті, котрі загинули у воєнних конфліктах, в яких брав участь колишній Радянський Союз. Зокрема, тут вміщено інформацію про воїнів Зарічненського району, які загинули в різних військових діях, починаючи з 1938 року до військових конфліктів в Афганістані.