ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

           Лічильник


Публічний центр регіональної інформації

      У рамках реалізації проекту Української бібліотечної асоціації «Інформація органів влади для громадян у публічних бібліотеках: пошук, доступ, консультування» в Зарічненській ЦРБ в 2010 створено і діє Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади. ПДГ при Зарічненській ЦРБ забезпечує доступ користувачів ЦРБ до інформації Урядових сайтів, можливість впливати на законодавчий процес, а також формує у користувачів навики роботи з мережевими ресурсами державних органів влади та управління.

      Фахівці ЦРБ допомагають громадянам у пошуку інформації. Для відвідувачів відведено робоче місце з вільним доступом до Інтернету. В ЦРБ оформлено інформаційну виставку новинок з актуальних питань діяльності органів державної влади та управління, проводяться віртуальні екскурсії Верховною Радою України. Бібліотекарі знайомлять дітей з урядовим сайтом для юних громадян.

    Для користувачів і бібліотекарів підготовлено рекомендації щодо пошуку інформації у мережевих ресурсах державних органів влади та управління.

    На базі Зарічненської ЦРБ з 2002 року діє Публічний центр регіональної інформації. Метою його створення було надання вільного доступу населення до інформаційних ресурсів органів місцевого самоврядування: законодавчих, нормативних, статистичних, економічних матеріалів, а також забезпечення органів місцевої влади та самоврядування інформацією із загальнодержавних і регіональних питань. Однією з умов діяльності публічного центру регіональної інформації є наявність в ньому копій розпоряджень, постанов, рішень місцевих органів самоврядування, які надаються у користування населенню, що таким чином, дозволяє забезпечити «прозорість» діяльності органів влади.

     Інформація про Зарічненський район в ПЦРІ зібрана в папках: Історична довідка про регіон; Природні ресурси; Населення; Освіта; Персоналії; Структура управління; Партійні та громадські організації; Сільське господарство; Транспорт; Торгівля; Житлово-комунальне обслуговування; Банки; Страхові компанії; Соціальний захист населення; Медицина, охорона здоров'я; Освіта; культура; Спорт; Засоби масової інформації; Наслідки Чорнобильської катастрофи в районі. ПЦРІ також діють в 28 публічно-шкільних бібліотеках.

   На даний час працівники районної бібліотеки працюють над електронним варіантом Публічного центру регіональної інформації.

    Інформація про роботу ПДГ до урядової інформації Зарічненської ЦСПШБ та робота ПЦРІ виставлена на WEB-сторінці Зарічненської ЦСПШБ за адресою: zarichne.libr.rv.ua.

    Для ознайомлення з роботою місцевих органів влади Ви можете перейти за адресами http://www.zarichne.rv.ua/ - сайт Зарічненської районної державної адміністрації або http://www.zarrada.org/ - сайт Зарічненської районної Ради.