ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Судова система України

Татаревський О. М. Захист своїх прав у адміністративному суді : практичний посібник. – К. : Арктур-А, 2010. – 61 с.

Цей посібник присвячений питанням вирішення спорів між підприємцями і представниками влади в адміністративних судах. Це доволі новий вид судочинства, запроваджений для того, щоб спростити фізичним і юридичним особам захист від дій влади. Хоча у рамках невеликої брошури неможливо розглянути усі питання і всі нюанси, які можуть виникати під час здійснення адміністративного судочинства, однак найбільш важливу інформацію ви тут знайдете. А також знайдете деякі корисні поради і форми документів, які допоможуть вам подолати перешкоди, що, можливо виникатимуть на різних етапах судового процесу.

Посібник стане у пригоді тим читачам, котрі мають власну справу і готові самі захищати свої права, а також для учасників семінарів, студентів та інших зацікавлених осіб.

Це видання здійснено за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За зміст відповідальність несе благодійна організація «Центр комерційного права», хоча її фахівці можуть не поділяти погляди автора.

Електронна версія

Виконання судових рішень у цивільних справах. – К., 2011

Електронна версія

Що потрібно знати потерпілому. – К., 2011

Електронна версія

Як оскаржити судове рішення у адміністративній справі. – К., 2011

Електронна версія

Як поводити себе в суді. – К., 2011

Електронна версія

Ви плануєте подати позов до суду: що потрібно знати? / автори-упорядники Р.О. Куйбіда, Т.В. Руда. - Київ, 2011. - 44 с.

У брошурі роз'яснено, як можна врегулювати спір не звертаючись до суду, описано існуючі способи отримання правової допомоги, приділено увагу правилам поведінки в суді, наведено процедуру оскарження неналежних дій судді чи працівника апарату суду. У пораднику також поміщено корисні посилання на адреси громадських приймалень з надання правової допомоги малозабезпеченим верствам населення, юридичних клінік, правозахисних організацій та експериментальних центрів з надання правової допомоги.

Електронна версія

Як визначити компетентний суд у Вашій справі? / автор-упорядник Т.В. Руда. - Київ, 2011. - 56 с.

Описано алгоритм, який дає можливість визначити, за правилами якого судочинства належить готувати позов та до якого саме суду потрібно звертатися. Крім того, наводяться витяги із законодавчих актів, що стосуються основних правил про юрисдикцію і підсудність.

Видання розраховане на учасників судового процесу, зокрема й потенційних, адвокатів, суддів, працівників апаратів судів, студентів та викладачів права, журналістів, які висвітлюють діяльність судів, та кожного, кого цікавить судовий механізм захисту прав людини.

Електронна версія

Путівник для учасника цивільного процесу / автори-упорядники Р.О. Куйбіда, Т.В. Руда. - Київ, 2011. – 136 с.

У пораднику мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано порядок звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у цивільних справах. Роз'яснено, з якими судовими витратами особа може мати справу в цивільному процесі, як їх сплачувати та які існують пільги у сплаті, наводяться можливі варіанти розподілу судових витрат за результатами вирішення справи. Надано поради щодо мирного вирішення спору. Описано алгоритм, що дає можливість зрозуміти порядок та процедуру виконання або оскарження судового рішення в цивільній справі. У пораднику також поміщено бланки процесуальних документів, що можуть стати у нагоді при зверненні до суду у цивільній справі.

Електронна версія

Путівник для учасника адміністративного процесу / автори-упорядники Р.О. Куйбіда, Т.В. Руда. - Київ, 2011. - 104 с.

У брошурі описано порядок звернення до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів від порушень з боку суб'єкта владних повноважень. Роз'яснено, з якими судовими витратами особа може мати справу в адміністративному процесі, як їх сплачувати та які існують пільги у сплаті, наводяться можливі варіанти розподілу судових витрат зарезультатами вирішення справи. Надано поради щодо мирного вирішення спору. Описано алгоритм, який дає можливість зрозуміти порядок та процедуру виконання або оскарження судового рішення в адміністративній справі. У пораднику також поміщено бланки процесуальних документів, що можуть стати у нагоді при зверненні до адміністративного суду.

Електронна версія

Як і коли можна звернутися до Європейського суду з прав людини? /автори-упорядники Р.О. Куйбіда, Т.В. Руда. - Київ, 2011. - 56 с.

У брошурі доступною для широкого загалу читачів мовою описано порядок звернення до Європейського суду з прав людини за захистом від порушень з боку держави. Брошура містить загальну інформацію про Конвенцію та гарантовані нею права, відомості про процедуру в Суді. Роз'яснюється, хто та у яких випадках може звертатися до Європейського суду з прав людини, як правильно оформити заяву для звернення до Суду, як виконуються його рішення. У пораднику також поміщено витяги з офіційного пакету документів для осіб, які звертаються до Європейського суду з прав людини.

Електронна версія

Путівник для учасника кримінального процесу / автори-упорядники О.А. Банчук, П.М. Залізняк, А.О. Шаліпов. - Київ, 2011. - 80с.

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано порядок захисту прав та інтересів потерпілих осіб від злочину, порядок відшкодування їм завданої шкоди. Роз'яснено, які права є в осіб під час затримання органами влади. Проаналізовано права та обов'язки підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, свідка, цивільного позивача і відповідача. Описано алгоритм, який дає можливість зрозуміти порядок та процедуру оскарження судового рішення в кримінальній справі.

Електронна версія

Як ознайомитися із судовим рішенням? / автор-упорядник Т.В. Руда. - Київ, 2011. - 24 с.

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано способи, за допомогою яких кожен має можливість ознайомитися із судовими рішеннями. Особливу увагу приділено механізмам, що запроваджено Законом України «Про доступ до судових рішень», зокрема Єдиному державному реєстру судових рішень. Реєстр - найповніша на сьогодні база рішень українських судів загальної юрисдикції, яка розміщена в Інтернеті і відкрита для безкоштовного користування.

Електронна версія