ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

           Лічильник


«Нас єднає Полісся»

Неординарний захід пройшов 24 травня – в день слов’янської писемності та культури – в стінах районної бібліотеки. Духовні та культурні діячі Зарічненщини і Білорусі об’єднались у спільному проекті «Одне Полісся: одна віра, одна культура».

Відрадно було бачити в такому тісному родинному колі, за одним великим столом представників православного духовенства, істориків, літераторів, журналістів, працівників культури. Не поминули нагоди повіншувати зі святом слов'янської писемності та культури і своїх земляків, і гостей з Білорусі очільники районної влади Анатолій Смаглюк та Сергій Ширінга, чим немало подивували сябрів-білорусів.

– Вельми символічно, що сьогодні ми об'єднались за одним великим столом, бо нас воістину єднає наша православна віра і наша земля. У нас одне коріння, одна культура, одна історія, бо всі ми родом з Полісся, – зазначив благочинний. – Я сподіваюсь, що ця зустріч – це лиш початок нашої тісної співпраці, яка має вилитись в організацію фестивалю духовних хорі, православних конференцій.

Ділились своїми історичними дослідженнями, знахідками, спогадами про непересічних особистостей, які свого часу жили, творили, служили Богу і людям на теренах Поліського краю. У розмові переплелось чимало знайомих імен, прізвищ поліського кореня. Яскравим до¬повненням живої бесіди стала слайд-презентація «Духовні храми Зарічненщини», яку підготували працівники Зарічненської ЦРБ. А відео-кліп, на пісню священика Івана Парипи «Бучинське диво», у виконанні хористів Кухітськовільського храму багатьох зворушив до сліз. Слова щирої вдячності за справжнє духовне свято в день святих Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності : прозвучали і від зарічненських і від білоруських полісян.

Viknoprom