ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Зарічненський районний краєзнавчий музей


В культурному середовищі будь-якого суспільства музеям відводиться чи не – найголовніше значення.
Вони є осередком не тільки зібраних колекцій старожитностей, матеріальних цінностей, реліквій, що відтворюють історію того чи іншого народу, але і місцем наукових дослідженнь. По усьому світу великі і малі музеї є місцем туристичного поломництва, які найближче знайомлять туриста із самобутністю свого народу.
Зарічненське Полісся - лише невелика частина усього поліського краю. Але і для нього властива своя історія, побут людей , чарівність природи. Для того, щоб прийдешні покоління не забули свій родовід, свою минувшину, свої традиції і культуру і діє в Зарічному районний краєзнавчий музей.
Протягом 2007 року було організовано та проведено три тематичні виставки. Перша “Афганістан болить в моїй душі”, діяла вже через місяць після офіційного відкриття музею. Вона була присвячена черговій річниці виводу радянських військ з Афганістану, і розповідала про воєнні будні наших земляків на тій війні.
Успішно пройшла й виставка творчих робіт художника та різьбяря по дереву Івана Масюка. На ній зарічненці та гості району могли познайомитись із непересічним талантом нашого земляка, котрий втілився у художніх полотнах, графіці та дерев’яних скульптурах.
Наприкінці літа етнографічний зал музею потопав у різнокольорових барвах вишивок, які представила вишивальниця Анастасія Каленківна Диковицька із села Сенчиці.
Протягом року працівники музею проводили одноденні виїзди-обстеження у села району. Їх мета була - поповнення експозиційної колекції, фіксування на місцях усного народознавчого матеріалу , фотографування тощо. Поповнилися колекція музею і за рахунок доброчинних дарунків жителів району.
2008 рік для колективу розпочався із приємної новини. Музею було надано грант голови Рівненської обласної державної адміністрації за втілення проекту по збереженню та вивченню декоративних малюнків поліських скринь. На даний час в музеї діє виставка декоративно-розписних скринь Зарічненщини.
Працівниками музею готується кілька виставок народних умільців району, колекціонерів та фотохудожників. Є у планах і на далі здійснювати виїзди у села району з метою знайомства з нашими старожилами, цікавими людьми та народними майстрами. Надіємось на співпрацю з органами місцевого самоврядування на місцях.
Дуже хочеться , щоб районний краєзнавчий музей став центром туристичної сфери у районі. Щоб кожен гість Зарічненщини перше повноцінне знайомство з нашим краєм отримував саме у музеї. А для цього необхідно створити ще виставкову залу природи і в майбутньому слід започаткувати музей під відкритим небом.