ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Внутрішньо – переміщені особи (ВПО) – це люди або групи людей, які були змушені рятуватися втечею або покинути свої будинки або місця проживання для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, ситуації загального насильства, порушень прав людини або стихійних лих/техногенних катастроф і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни.

- Хто такі внутрішньо – переміщені особи і хто ми для них?
- Що бібліотека може запропонувати для ВПО?
- Як ефективно організувати послуги для ВПО?

Розібратися в усіх цих питаннях бібліотекам допомогли тренінги «Бібліотеки як центри підтримки громадян в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо – переміщеними особами», які були проведені з 10 та 15 жовтня Зарічненською центральною районною бібліотекою для працівників бібліотек району та для людей, які були змушені покинути свої домівки.

Основною метою навчання було здобуття бібліотекарями відповідних знань та навичок для надання консультаційних та інформаційних послуг переселенцям, які перебувають на території Зарічненського району. Також учасники тренінгу вивчали особливості участі у виборчому процесі для ВПО, розроблені фахівцями Міжнародної фундації виборчих систем про те, як змінити місце голосування, які документи для цього необхідні та куди подавати заяву.

Під час тренінгу бібліотекарі переглянули виступ за участю психолога Харченко Вікторії, яка зі своєю родиною стала внутрішньо - переміщеною особою і в своєму житті особисто зіштовхнулася з артобстрілами та бомбардуваннями на Сході України та надала практичні поради про те, як працювати з людьми, які переміщаються із зони проведення АТО.

Крім того, учасники тренінгу визначили необхідні заходи, що слід провести у своїх бібліотеках для ВПО, а саме: організувати тренінги, масові заходи, інформаційно-консультаційне обслуговування, облаштувати інформаційні зони.

Viknoprom