ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


Туристичний маршрут

Туристичний маршрут
Вузькоколійкою Зарічне – Млинок
Зарічне – Парська – Морочно – Локниця – Острівськ – Борове- Млинок

Зарічне (до 1946року – Погост, Погост Зарічний) – селище міського типу із 1959р., центр селищної ради, розташоване на лівому березі річки Стир. Зарічненський район знаходиться у фізико- географічній області Волинського Полісся, у вологій, помірно теплій агро- кліматичній зоні. Основні водойми : річки Прип’ять та її притоки Веселухи, Стир, озера – Нобель, Острівське, Сосне.
Мезолітичні стоянки на берегах озер і річок свідчать про те, що перші поселення тут були 150- 35 тис. років тому.
Гостинні жителі Зарічненського району завжди раді гостям і запросять поласувати стравами національної кухні: фаршированою щукою, богуком, гарбузовою кашею, дриглями або холодцем, узваром із сухофруктів, юшкою з риби, вівсяним киселем, картопляними млинцями.
На території району зберігається унікальний вид транспорту вузькоколійка Зарічне – Антонівка, яка з’єднує два райони Володимирецький і Зарічненський. Сьогодні це найдовша в Європі діюча вузькоколійка. Збудували залізницю в 1905 році місцеві купці. Потяг обслуговують два машиністи і дві провідниці, рухається досить повільно – 30-40 км/год., проте на деяких станціях розвиває швидкість 40-45 км/год.
Це гарна нагода насолодитись усією красою мальовничого пейзажу, не зіпсованого цивілізацією - пісок, сосни, мішаний ліс, заболочені луки, відсутність людей.
Пропонований туристам маршрут – дасть можливість потрапити ніби у казку, у край легенд, де життя проходить тихіше (консервується). Можливо, це і на краще для збереження давніх українських традицій, звичаїв, побуту. А для дорослих, що їдуть потрапити у дитинство.
Протяжність маршруту – 49 км.
Відрізок маршруту від Зарічне –Парська – Морочно пролягає через прекрасний густий ліс. Серед дерев переважають сосна, дуб, береза. Ліси багаті на гриби і ягоди: чорниці, брусницю, ожину, журавлину тощо. Туристи можуть зупинитися і позбирати гриби і ягоди та відчути свіжий подих ранкового вітру.
В с.Морочно можна оглянути Церкву Святої Великомучениці Параскеви, яка є головною історичною окрасою села і унікальна по своїй архітектурній композиції будівля. Храм побудований у 1918 році на пожертвування навколишніх жителів та завдяки щедрій допомозі місцевого поміщика Терлецького, про що свідчать записи в зхбережених клірових відомостях за 1914 і 1936 рр.. Церква дерев’яна , без купола, з дахом під стріху із двома баштами при вході, увінчаними куполами із хрестами. Поряд розташована дзвіниця з трьома дзвонами.

Побувавши в с. Морочно Ви потрапите в справжню казку, де порушує тишу лише скрип віковічних сосен, стукіт дятла та шурхіт вертлявих білок.
Також в с. Морочно можна побачити залишки маєтків колишніх поміщиків Терлицького і Пашкевичів (садок, липова алея).
В урочищі Маяк с. Морочно знаходиться поховання євреїв, які були знищені фашистами в літку 1942році.
В приміщенні школи діє музей «Історія села».

Продовжуючи подорож вузьколійкою ми перетинаємо залізничний дерев’яний міст через р. Стир поблизу с. Млинок , який завершує маршрут вузькоколійки в Зарічненському районі , потяг сповільнюється до 20 км/год, ніби спонукаючи пасажирів зосередити увагу на спокійній, блакитній водяній гладі та поринути у глибини найдорожчих і найособливіших спогадів. Тут Ви також можете зупинитися і відпочити на березі річці.
Вузькоколійка уже тривалий час надає послуги туристами, які в захваті від «Поліського трамваю». Працівники залізниці з радістю надають можливість не лише проїхатись зазначеним маршрутом, а й зупинитися у мальовничих куточках. Туристам пропонують покататися на возі , запряженому кіньми, покуштувати «юшки» або посмажити шашлик.
Завітайте у цей гостинний, чарівний край, багатий красою природи, історичним минулим і щедрими, працелюбними людьми.