ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

           Лічильник


«Братня» навала. Війни Росії проти України ХII-ХХI ст. / В. Брехуненко, М. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко ; ред. В. Брехуненко. - Київ : ВІПОЛ, 2016. - 248 c.

У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася із вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р.
Тут простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. і що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків.
У збірці історичних досліджень описано мо¬тиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 p., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України XV-XX ст.
Книга розвінчує кілька основоположних для Російської імперії міфів: те, що Росія і Україна – це єдина країна, так званий руський мір, і один народ; те, що українці нібито мають віковічну мрію об’єднатися з росіянами; те, що Росія начебто прийшла на порожнє місце, на дике поле і тільки після її приходу на цих землях розпочалась цивілізація.
Науково-популярне видання складається з 7-ми розділів. Зокрема, такі як: "Експансія Московської держави на українські землі у XV - XVI ст.: війни за "київську спадщину", "Відвойовування Чернігово-Сіверщини, "Російсько-українські війни в часи Ранньомодерної Української держави - Гетьманщини (середина XVII-XVIII ст.).
Книга багата ілюстративним матеріалом, зокрема картами різних історичних періодів, що робить її ще цікавішою в очах широкого кола читачів, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.

Підготували:
Т. Кидун – провідний бібліограф Зарічненської ЦРБ
А. Прохорович - бібліотекар Зарічненської ЦРБ