ВІРТУАЛЬНІ

ВИСТАВКИ

БІБЛІОГРАФІЧНІ

ПОКАЖЧИКИ

ЛІТЕРАТУРИ

Наша адреса:

Центральна районна бібліотека,
вул. Грушевського, 4;
смт Зарічне
Рівненської обл.,
Україна, 34000.
Телефон – 80363230271
80363230132.
Електронна адреса:
zaribiblioteka@gmail.com

Пункт доступу громадян

до офіційної інформації

           Лічильник


СТОРІНКИ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ
(до 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років)

В багатовіковій долі українського народу було багато трагічних сторінок. Але найтрагічнішою сторінкою є, напевне, Друга світова війна. Не тільки тим, що вся територія України потерпала від кровопролитних боїв, розрухи, але й тим, що українці як єдина нація розділилися ідейно. Одні воювали в підрозділах повстанської армії, намагаючись скористатися нагодою, і відродити самостійність і незалежність держави, інші - в військових частинах Червоної Армії.

Теперішньому поколінню внуків та правнуків тих бойових звитяжців, потрібно об’єктивно підходити до нашої історії. Адже то була війна, - і кожен окремо своїм життям ризикував задля того, щоб як найшвидше настав мир на нашій землі.

Славну сторінку в історію боротьби за свободу і незалежність своєї Вітчизни вписали сини і дочки Рівненщини.

Безсмертя. Книга Пам’яті України. 1941-1945. – К., 2000. - 944 c.

У книзі вперше опубліковано аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок українського народу в перемогу над фашизмом. На підставі поіменного обліку загиблих у боях узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної і другої світової воєн. Оприлюднені понад 300 документальних фото і кадрів кінохроніки воєнних літ.

В памяти народной / под ред. П.Т. Тронько. – К., 1985. – С. 273-283.

Книга знайомить користувачів з низкою пам'ятників, встановлених на території України, в тому числі на Рівненщині, на честь героїв і подій Великої Вітчизняної війни.

Войцешко Я. О. Від Туви – до України, від Кизила – до Рівненщини / Я. О. Войцешко. – Рівне, 2004. – 96 с.

Книга написана на основі архівних матеріалів про хід визволення Рівненщини від фашистських загарбників.

Год 1944-й. Зарницы победного салюта : очерки, воспоминания, документы / Сост. М. В. Вербицкий. – Львов : Каменяр, 1979. – 430с.

Про визволення західних областей України від гітлерівських окупантів.

Денищук О. С. Книга Пам’яті і Слави Волині Т. 15 : Рівненська область. Зарічненський район / О. С. Денищук. - Рівне : ВАТ "Рівненська друкарня", 2006 – 2008. - 2007. - 320 с..

До книги увійшли матеріали досліджень, архівні матеріали, літературні дані, спогади учасників подій про ще не звідану епопею боротьби УПА, діяльність підпілля ОУН за незалежну Соборну Україну.

Дзвони пам’яті : книга про трагедію сіл Волині, Житомирщини та Ровенщини, знищених фашистами у роки війни. – К., 1987. – 229 с.

У збірнику вміщені художні та документальні твори про трагедію сіл, знищених у роки війни, зокрема і на Рівненщині.

Дмитрук В. Г. Вони боролись за волю України. – Луцьк, 2007. – С. 619-657.

У книзі на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників подій відтворено сторінку боротьби українського народу за незалежність нашої Батьківщини, про участь ОУН і УПА у національно-визвольній боротьбі в 1941-1956 рр. за матеріалами Волині та Полісся.

Книга Пам’яті України : Рівненська область : у 3-х т. – Львів, 1995.

До Книги Пам'яті занесені особи, які народилися або проживали на території Рівненської області і полягли на фронтах війни з 22 червня 1941 р. по 9 вересня 1945 р.

Книга Скорботи України : Рівненська область : у 6-и т. – Рівне, 2003.

До Книги Скорботи занесені цивільні громадяни, які народилися на території Рівненщини, або проживали тут і загинули в роки Другої світової війни та післявоєнний період.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте. – К. : Україна, 2011. – 856 с.

У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні Другої світової війни, стійкість і мужність воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День Перемоги.

Новак Т. Ф. Поєдинок / Т. Ф. Новак. – К., 1974. – С. 440-441. 589с.

Про історію підпільної організації, яка активно діяла в Рівному та його околицях, чия боротьба була священним подвигом в ім’я Батьківщини.

Остарбайтери : спогади жителів Рівненщини, вивезених гітлерівцями на каторжні роботи до Німеччини. – Рівне, 1996. – 118 с.

Радянська Ровенщина. 1939-1959 : документи й матеріали. – Львів, 1962. – 430 с.

Значна частина документів та матеріалів, вміщених у збірнику, розкриває події періоду Великої Вітчизняної війни (1941-1945).

Ровенщина : фотоальбом / авт. тексту Г. С. Дем’янчук. – К., 1976. – 168 с.

У книзі вміщені фотографії пам'ятників бійцям, партизанам, підпільникам, які під час Великої Вітчизняної війни воювали на Рівненщині.

Ровенщина в роки Великої Вітчизняної війни Радянського Союзу. 1941-1945 : документи і матеріали. – Львів, 1989. – 223 с.

Збірник матеріалів підготовлений науковими працівниками Державного архіву Рівненської області розповідає про всенародну боротьбу трудящих Рівненщини проти фашистських загарбників.

Сергійчук В. Український здвиг: Волинь. 1939-1955. – К. : Українська Видавнича Спілка, 2005. – 840 с.

В книзі на конкретних фактах показано, як поряд із жертовним відродженням українства на теренах історичної Волині у 1939-1941 роках готувався плацдарм для розгортання визвольної боротьби в Україні.

Україна в Другій світовій війні : погляд у XXI ст. : історичні нариси: у 2-х кн. - К. : Наукова думка, 2011.

У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України - періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, зокрема і про партизанські з'єднання Рівненщини, які діяли на території Зарічненського району. Значна увага приділяється діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

Україна в полум’ї війни. 1941-1945 / відп. за вип. П. Панченко. – К., 2005. – 560 с.

В збірнику розглядають найважливіші воєнні операції на території України, зокрема, початок Великої Вітчизняної війни на західних кордонах України, а також Рівненсько-Луцьку наступальну операцію 1944 року.

Хитрий Ч. Архіви свідчать // Хитрий Ч. І. Минувшина Рівненщини – далека і близька / Ч. І. Хитрий. – Рівне, 2010. – С. 569-571; С. 590-595.

Хитрий Ч. Трагедія минулого століття // Хитрий Ч. І. Минувшина Рівненщини – далека і близька / Ч. І. Хитрий. – Рівне, 2010. – С. 325-328.

Страшний і кривавий слід в історії України, в тому числі й на Рівненщині, залишила Друга світова війна. Офіційні документи і свідчення очевидців, подані у книзі Ч. Хитрого, підтверджують всю складність подій найбільшої з боєнь в історії людства і непоправність втрат, яких зазнала Україна. І не тільки від фашистських загарбників, але й від рук «рідних каїнів».

Підготували:
Т. Кидун – провідний бібліограф Зарічненської ЦРБ
А. Прохорович - бібліотекар Зарічненської ЦРБ

Viknoprom